Понеділок, 29 трав. 2023 р.
Історія створення PDF Друк E-mail

Історія створення
Всеукраїнської громадської  організації
"Всеукраїнська Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки
"ЩИТ і МЕЧ"

Ідея створення громадської організації прикордонної розвідки виникла досить давно та належить нинішньому Голові Асоціації, полковнику запасу Глові Ігорю Григоровичу. Цю ідею він висловлював ще під час військової служби, у 2005 – 2007 роках. Тоді було сформульовано мету та основні завдання Асоціації, напрацьовано проект її Статуту, а сама ідея регулярно обговорювалася на різних корпоративних зустрічах.

Починаючи з 2010 року, з небайдужих колег по службі йому вдалося сформувати Ініціативну групу зі створення Організації (за ознакою професійної приналежності до прикордонної розвідки), спільно з членами якої протягом останніх 2-х років було доопрацьовано проекти Статуту та корпоративної емблеми, організовано їх інтерактивне обговорення серед широкої громадськості прикордонних розвідників.

Члени Ініціативної групи виходили з того, що, маючи вікову історію та легендарних ветеранів, прикордонна розвідка, її ветерани, пенсіонери та співробітники, мають право та варті на створення власної громадської організації задля сприяння пропаганді та розвитку корпоративного руху ветеранів та співробітників прикордонної розвідки, формуванню співтовариства її колишніх та діючих співробітників для надання взаємної допомоги, підтримки та захисту, збереження корпоративного духу, культури та етики розвідувальної діяльності, а також історичних і професійних традицій.

Керуючись статтями 36 та 37 Конституції України та Законом України “Про об’єднання громадян”, у вересні 2011 року Ініціативна група зініціювала проведення в регіонах України первинних (установчих) зборів зі створення місцевих осередків Організації. Було отримано не тільки позитивний відгук, але й потужний додатковий імпульс з місць. Стало очевидним – існує нагальна потреба у створенні громадської організації прикордонних розвідників. У цей період, незважаючи на не публічний характер своєї попередньої діяльності, добре проявили себе, як організатори, практично усі керівники місцевих осередків.

На початок 2012 року були проведенні збори в 14 регіонах України – в Автономній Республіці Крим, Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Київській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях й місті Києві. Учасниками цих зборів - засновниками Організації виступили 84 особи. Були обрані керівники місцевих осередків та делегати. Враховуючи вищевикладене, на базі Ініціативної групи був утворений Організаційний комітет (Босенко В.В., Манук’ян В.В., Псар І.А., Савицький О.В., Сердюк В.М.) з підготовки та проведення з’їзду, який, спільно з керівниками місцевих осередків, узгодив дату та прийняв рішення про скликання Установчого з’їзду із заснування Організації


Установчий з’їзд Всеукраїнської громадської  організації "Всеукраїнська Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки "ЩИТ і МЕЧ"

 

27-28 січня 2012 року, в Києві, на базі ДП «Санаторний комплекс «Пуща-Озерна» Державного управління справами, пройшов Установчий з’їзд Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Всеукраїнська Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки «ЩИТ і МЕЧ» (фотоматеріали  знаходяться у відповідному розділі сайту).

На З’їзд прибули 14 делегатів з усіх 14 адміністративно-територіальних одиниць України, де пройшли первинні (установчі) загальні збори місцевих осередків, 17 засновників, які були учасниками первинних зборів місцевих осередків, та 14 наших колег, які хоча і не були учасниками первинних зборів місцевих осередків, але прибули на З’їзд, як засновники. Усього, в роботі Установчого з’їзду взяли участь 44 учасники, які в сукупності представляли 98 засновників. Серед них -  3 генерал-лейтенанти, 2 генерал-майори та більше 60 старших офіцерів. Знаменним є й те, що в роботі З’їзду взяли участь практично усі керівники прикордонної розвідки часів Незалежної України.

На запрошення Організаційного комітету, за дорученням Голови Державної прикордонної служби України (далі – Служба) генерала армії України Миколи Литвина в роботі з’їзду взяли учать: генерал-полковник у відставці Борис Олексеєнко - радник Голови Служби, генерал-лейтенант у відставці Анатолій Макаров - Голова Громадської ради при Адміністрації Служби та  генерал-майор Валерій Роман - начальник управління Департаменту Адміністрації Служби (другий день роботи з’їзду).  Вони привітали з’їзд і делегатів від імені Голови та Колегії Служби, а також  побажали учасникам плідної роботи й подальшої співпраці.

У відповідь, головуючий на з’їзді, дуаєн серед присутніх, генерал-лейтенант у відставці Заярний В.М., від імені учасників зібрання висловив слова подяки за увагу, яка виказується керівництвом відомства до процесу формування, розвитку і вдосконалення інститутів громадянського (прикордонного) суспільства, та запевнив, що усі присутні в залі налаштовані на конструктивну роботу.

На з’їзді було прийнято рішення про заснування Організації, затверджено її Статут та емблему, а також обрано органи управління.

Самим фактом проведення, з’їзд став знаковою подією в історії розвитку корпоративного руху прикордонної розвідки. Він, де-юре та де-факто інституційно завершив багаторічний інтелектуальний та організаційний шлях розвитку й єднання прикордонних розвідників різних поколінь.

У 2012 році Організацію зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

 
Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 6 гостей на сайті