П'ятниця, 15 січ. 2021 р.
Вітання
ПРИВІТАННЯ з Новим 2021 роком і прийдешнім Різдвом Христовим! PDF Друк E-mail

ПРИВІТАННЯ

з Новим 2021 роком і прийдешнім Різдвом Христовим!

З Новим 2021 роком!

Шановні друзі та колеги – співробітники, ветерани та пенсіонери прикордонної розвідки,
однодумці - члени Асоціації, дорогі члени родин!

Настав Новий 2021 рік!

На порозі – Різдво Христове!

Рік, що минув, - 2020 - був роком великих випробувань і перманентної тривоги, насамперед, через глобальну пандемію та національну епідемію. Продовжила кровоточити рана гібридного протистояння на Сході України, серцевину якого, як відомо, складають таємні операції.

Державна прикордонна служба України та її розвідка з честю виконували поставлені завдання щодо забезпечення національної безпеки в прикордонному просторі та в зоні проведення Операції обєднаних сил на Сході України. Прикордонники першими зустріли на корлонах держави страшний вірус. На жаль, не обійшлося без втрат…

ГЕРОЯМ СЛАВА!

Разом з тим, 2020 рік став роком подальшого розвитку національного розвідувального співтовариства. Так, 17 жовтня 2020 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України "Про розвідку", який Президент України - Верховний Головнокомандувач Збройними Силами України підписав 21 жовтня минулого року, в післядень святкування 17-річниці розвідувального органу Адміністрації Державної прикордонної служби України, в штаб-квартирі прикордонної розвідки України. Це - знакова подія, яка створює засади для розвитку усієї системи національної безпеки, національного розвідувального співтовариства, прикордонної розвідки, розширення операційних можливостей органу і посилення соціального захисту співробітників та ветеранів.

У цілому, рік, що минув, – був роком великих надій, важкої праці та непростих випробувань для України, прикордонного відомства, корпоративної співдружності (Асоціації) та багатьох із нас. На жаль, в 2020 році ми втратили нашого бойового побратима, старшого товариша, доброго наставника, колишнього керівника прикордонної розвідки, пізніше - екс-заступника Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України, члена Ради старійшин Асоціації генерал-лейтенанта ДОРДЮКА Володимира Петровича.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ!

Незважаючи на складнощі соціально-економічної і епідеміологічної ситуації, наша організація - "Всеукраїнська Асоціація прикордонної розвідки "ЩИТ і МЕЧ" жила та функціонувала…

Ми, як організація, продовжували (по мірі сил і можливостей) працювати у складі Громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України (при цьому, президент Асоціації - обраний головою Громадської ради та увійшов до складу Ради голів громадських рад при Кабінеті Міністрів України) та, незважаючи на суттєві обмеження коронавірусного року та об’єктивний спад громадської активності, супроводжували низку важливих ініціатив, зокрема, заходи щодо цивільно-правової реабілітації прикордонників часів СРСР. Йдеться про долю 22463 співвітчизників, які живуть в Україні, а свого часу чесно (про-) служили в Прикордонних військах КДБ СРСР та/або закінчили вищі прикордонні училища, як вищі навчальні заклади КДБ СРСР, на початку 90-х - повернулися на Батьківщину та ефективно розбудовували державний кордон і прикордонне відомство України, а в 2014 році, через реалізацію недолугого Закону України «Про очищення влади», були колективно, без вини, в позасудовому порядку, на 10 років позбавлені конституційних прав, а окремі (5 прикордонників, з яких 2 – члени Асоціації) - взагалі репресовані (люстровані) тільки за те, що свого часу вони були прикордонниками. Ця місія стосується більшості членів Асоціації. Робота з цього питання вкрай важка, але вона, попри все – триватиме, адже, прикордонники на коліна ніколи не стануть…

Крім того, Асоціація активно підтримувала всі ініціативи національної, в тому числі прикордонної, ветеранської спільноти щодо справедливого (аналогічно до діючих військовослужбовців) перерахунку пенсій ветеранам військової служби та військовим пенсіонерам. Зокрема, принципово було вирішено питання про видачу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення - центр «боротьби» за соціальні права змістився з пенсійного відділу Фінансово-економічного управління Адміністрації ДПС України в суди з регіональними підрозділами Пенсійного фонду України. Наприкінці 2020 року, Верховна Рада України прийняла у першому читанні довгоочікуваний законопроект 2141 (про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону). У разі його остаточного прийняття, він відкриває добру перспективу (створить належні законодавчі засади) для централізованого перерахунку пенсій усім ветеранам військової служби та військовим пенсіонерам.

Разом з тим, доводиться констатувати, що внаслідок національної епідемії, обмежень і самоізоляції, особистої зайнятості президента Асоціації та членів Ради Асоціації по роботі, активність нашої спільноти знизилася. Фактично вперше (за 8 років існування Асоціації), рік, що минув, якось пройшов навіть без традиційних нагороджень… Протягом минулого року, в центрі та регіонах було проведено значно (вдвічі) менше корпоративних зустрічей / заходів. Безперечно, що це погано, але, робимо лише те, що можемо. Крім того, з огляду на необхідність збереження Вашого здоров’я та життя (більшість членів Асоціації – в зоні вікового ризику) – цілком виправдано, адже, частина з нас, наших близьких та рідних перехворіла на підступний COVID!

Підтримувалася робота корпоративного сайту (http://pogran-razvedka.org.ua/), регулярно оновлювалася корпоративна сторінка Асоціації в мережі FB (https://www.facebook.com/ВОО-Всеукраинская-Ассоциация-ЩИТ-и-МЕЧ-1413408752233709/).

Разом з тим, незважаючи на скептицизм окремих "спостерігачів", Асоціація "жила" та виконувала свою основну місіюзбереження і підтримку комунікації між членами корпоративної спільноти!

УСІМ велика ПОДЯКА за підтримку та довіру!

Вдячність членам Асоціації однодумцям - усім тим, хто в минулому році був поряд й підтримував Асоціацію та корпоративний дух словом, ділом та особистою участю...

Окрема вдячність членам Ради Асоціації та керівникам місцевих (обласних) відокремлених підрозділів!

Особисто ДЯКУЮ за багатолітню та плідну роботу нашому незмінному бухгалтеру - Олені Миколаївні МАНУК’ЯН!

УСІХ вітаю з Новим Роком та прийдешнім Різдвом Христовим!

2021 - рік Білого металевого Бика. Бик - символ консервативності, хазяйновитості та справедливості. За своєю природою це працьовита, цілеспрямована і спокійна тварина, яку важко збити з наміченого курсу. Він прагне до стабільності та фінансової незалежності. Господар 2021 року недолюблює тих, хто займається пустопорожньою балаканиною і прихильний до наполегливих і працьовитих. Однак Бик буде допомагати тільки знакам, які люблять перевірені дороги та правильні шляхи. Цей рік - прекрасний час для створення ґрунтовної та фундаментальної справи. Варто відкривати бізнес, одружуватись, зводити будинок. Бик буде всіма силами допомагати тому, що створюється на довгі роки.

Друзі та колеги – співробітники, ветерани та пенсіонери прикордонної розвідки, щиро бажаю Вам, Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, людського щастя, добра, благополуччя, глибокої віри, оптимізму, виконання бажань та реалізації намічених планів!

У рік "Білого металевого Бика" БАЖАЮ усім завжди і всюди тримати [його] за роги та впевнено крокувати до життєвих перемог!

УСІМ вдачі та успіхів, добра і миру! БЕРЕЖІТЬ себе, своїх рідних і близьких, одне одного!

З повагою,

 

Ігор ГЛОВА

президент ВГО "ЩИТ і МЕЧ",

член Ради голів громадських рад при Кабінеті Міністрів України,

голова Громадської ради при Адміністрації ДПС України,

ветеран Державної прикордонної служби України

 
Більше статтей...


Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 8 гостей на сайті