Понеділок, 29 трав. 2023 р.
ПРИВІТАННЯ президента ВГО “ЩИТ і МЕЧ” з нагоди Дня прикордонника України! PDF Друк E-mail

Дорогі воїни-прикордонники, співробітники прикордонної розвідки! Шановні ветерани кордону! Дорогі друзі, колеги та побратими!

Від себе особисто та від імені Ради ВГО “Всеукраїнська Асоціація прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ” щиро ВІТАЮ Вас з Днем прикордонника України!

Сьогодні, 30 квітня, Український народ, Державна прикордонна служба України та прикордонники усіх поколінь вперше, відповідно до Указу Президента України від 27 квітня 2018 року № 111/2018 “Про День прикордонника України”, святкують професійне свято - 100-літній ювілей - День прикордонника України!

Це свято має виключно український національний контекст та стало початком вшанування пам’яті справжніх українських героїв державного кордону. У далекому 1918 році, саме в ці дні, Окремий корпус кордонної охорони УНР прийняв присягу на історичній Софійській площі та став на охорону кордону Української держави.

За ці 100 років національне прикордонне відомство виконувало завдання з охорони та оборони державного корону Батьківщини в різних організаційно-правових формах (охорона-війська-служба). Прикордонники пройшли славетний та героїчний шлях. Фактично, століття, що минуло, - це 100 років героїзму, мужності, звитяги та слави! 
Через службу на державному кордоні пройшли більше 300 тисяч наших співвітчизників…

У 2014 році українські прикордонники першими стали на захист України! І, як у далеких 1918 та 1941 роках, не відійшли з державного кордону без команди - прийняли нерівний бій…. Як, колись казали: "Прикордонні війська - жертовні війська"... 70 прикордонників віддали найдорожче - своє життя за територіальну цілісність України та недоторканність її державного кордону! Ми ніколи не забудемо звитяги воїнів-прикордонників усіх поколінь та героїв, які полягли у війні, що триває на Сході України, до останнього залишаючись вірними своєму конституційному обов’язку… Низько схиляємо голови перед матерями та рідними героїв-прикордонників! 
ГЕРОЯМ СЛАВА!

Окремі слова глибокої вдячності ветеранам державного кордону, які чесно прослужили на різних ділянках кордону, а на початку 90-х років - повернулися на Батьківщину та у подальшому з честю розбудовували державний кордон України, насамперед на його нових українсько-молдовській, українсько-білоруській та українсько-російській ділянках, які на базі Західного прикордонного округу формували сучасне національне прикордонне відомство, забезпечували його реорганізацію з Прикордонних військ в Державну прикордонну службу України, подальшу модернізацію та сталий розвиток… Це - справжні патріоти, які заслуговують на пам'ять та якнайшвидшу соціальну-правову реабілітацію… Активного довголіття у ветеранському [прикордонному] однострої!

Значний внесок в справу забезпечення прикордонної безпеки вносять працівники Державної прикордонної служби та жінки, які служать/працюють у прикордонному відомстві. Прикордонна служба – взірець реалізації гендерної політики. Поваги Вам, дорогі наші, та любові!

Родини прикордонників - батьки, дружини та діти - це не тільки надійний тил, але й та духовна опора, “маленька Україна” для кожного воїна, спокій якої, насамперед, й охороняють “зелені кашкети”… Спокою Вам та надії!

Щиро БАЖАЮ відновлення державного кордону на усій його протяжності, традиційно - “тиші на прикордонних стежках”, тим, хто "за рікою" - вдачі "в полі", усім - добра та миру, після нашої Перемоги!

З Днем прикордонника України! 
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ДЕРЖАВНІЙ ПРИКОРДОННІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ! СЛАВА ПРИКОРДОННИКАМ УКРАЇНИ!

Ігор ГЛОВА
ветеран Державної прикордонної служби України, 
президент ВГО “ЩИТ і МЕЧ”, перший заступник 
голови Громадської ради при Адміністрації 
Державної прикордонної служби України

 
Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 4 гостей на сайті