Субота, 28 лист. 2020 р.
Вітання з 10-річницею Управління PDF Друк E-mail

ПРИВІТАННЯ


співробітників Управління розвідки Адміністрації  Державної прикордонної служби України, ветеранів та пенсіонерів прикордонної розвідки України (СРСР)

з 10-річницею Управління

------------------------------------------------------

Дорогі бойові друзі та колеги!

Від себе особисто та від імені Ради Всеукраїнської громадської  організації (ВГО) “Всеукраїнська Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки “ЩИТ і МЕЧ” щиро вітаю Вас з ЮВІЛЕЕМ - 10-річницею Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України!

У цілому, прикордонній розвідці, яка бере свій початок ще з Окремого корпусу прикордонної варти (ОКПВ), як прикордонного відомства, - майже 120 років, а прикордонній розвідці Незалежної України – 22 лютого ц.р. виповнився 21 рік.

Управління - сучасна організаційно-правова форма функціонування прикордонної розвідки. Воно утворене у 2003 році, відповідно до Указу Президента України від 20.10.2003 №1201, на базі Департаменту прикордонної розвідки, в рамках реалізації Закону України “Про Державну прикордонну службу України” - реорганізації Прикордонних військ України, як військового формування, в Державну прикордонну службу України, як правоохоронний орган спеціального призначення.

Воно увібрало в себе кращі теоретичні, практичні та нормативні напрацювання в діяльності розвідувальних апаратів Прикордонних військ СРСР, оперативних підрозділів Прикордонних військ, а пізніше - Департаменту прикордонної розвідки Держкомкордону України. Саме вони стали фундаментом для його побудови.

За 10 років, що минули, Управління, відбулося, як розвідувальний орган, та стало невід’ємною і дієвою складовою розвідувального співтовариства України та усієї системи забезпечення національної (прикордонної) безпеки.

Завдяки наявності в прикордонному відомстві розвідувального органу та виконанню ним низки спеціальних (розвідувальних та контррозвідувальних) завдань, Прикордонна служба залишається спеціальною службою - складовою саме безпекового, а не суто правоохоронного (поліцейського), сектору держави.

Сьогоднішній ювілей – це результат самовідданого служіння Батьківщині усіх попередніх поколінь прикордонних розвідників, співробітників та ветеранів Управління, а також помічників прикордонної розвідки!

Цілком очевидно, що без колосального, майже вікового, досвіду захисту (охорони) державного кордону і оперативної діяльності в прикордонному просторі, який саме й сформував об’єктивний запит на розвідку - специфічні форми і методи забезпечення прикордонної безпеки, без добротного законодавчого та нормативного фундаменту, насамперед, Закону України “Про розвідувальні органи України” (С.І.Туз, С.П.Пасічник), а також без наявності професійної й відданої справі розвідки команди професіоналів та однодумців, мудрості її керівників на усіх історичних етапах функціонування (В.І.Банних, В.П.Дордюк, О.П.Головаш, В.М.Заярний, С.І.Туз, М.Я. Троценко, В.М.Марченко, Г.А.Волков) - не було б сьогодення.

За усім цим стоять конкретні люди - патріоти України, прикордонного відомства і розвідки. Розвідка - це, насамперед, люди! У цьому контексті, слід згадати співробітників - ветеранів Центрального апарату (О.В.Кинько, В.Л.Бажанов, О.В.Білявський, М.М.Гриценко, В.Д.Івасюк, О.О.Іващенко, В.Ф.Копоть, А.М.Птиця, І.Є.Олійник, В.М.Сердюк, Д.Л. Толстой, В.М.Трегубова, І.Д.Шпотаковський та ін.), колишніх керівників регіональних (О.А. Владиш, В.М.Горпинченко, С.В.Казанник, М.Є.Козяр, І.Ф.Кошель, С.І.Шяуліс) та місцевих (С.В.Аніщик, Ю.Ю.Ковальський, В.С.Палагнюк, Г.Г. Редько та ін.), підрозділів Управління.

На жаль, окремих наших вчителів, друзів і колег вже немає серед нас, але їх внесок в національну прикордонну розвідку, а також нинішній ювілей - очевидний (В.І.Банних, В.І.Жаріков, В.М.Кравець, В.Т.Скороходов, І.А.Гавриленко, О.І.Андрущишен, Д.П.Гвозденко, О.Міщенко та ін.).

Асоціація пам’ятає та вдячна усім ветеранам і співробітникам, хто причетний до становлення, розвитку та успіхів нашої розвідки, збереження її корпоративного духу та традицій. Незважаючи на намагання окремих замовчати (пам’ятати тільки себе) або навіть взагалі забути історію - ми пам’ятаємо…

Сьогодні історію прикордонної розвідки “пише” молодь (на чолі з начальником В.В.Євдокимовим). Управління продовжує славні традиції розвідувальних апаратів Прикордонних військ СРСР, оперативних органів Прикордонних військ України та розвідувальних підрозділів Департаменту прикордонної розвідки Держкомкордону України.

Дорогі  друзі та колеги, щиро бажаю усім міцного здоров’я, сімейного і людського щастя, професійних успіхів та вдачі!

Співробітникам Управління - й надалі, задля спокою Українського народу, надійно забезпечувати національну (прикордонну) безпеку - ефективно здійснювати розвідувальну діяльність у сферах прикордонної та імміграційної політики, а також в інших сферах, що стосуються питань захисту державного кордону України та її суверенних прав у виключній (морській) економічній зоні.

Ветеранам і пенсіонерам прикордонної розвідки - довгих років активного життя, активної громадянської позиції й вагомих професійних звершень задля майбутнього нашої Батьківщини, корпоративного духу, пам’яті та солідарності, а також ніколи не забувати того, що колишніх розвідників, як відомо, - не буває, а наша сила - в єдності!

З повагою,

Голова ВГО “Всеукраїнська Асоціація

прикордонної розвідки "ЩИТ  і МЕЧ",

ветеран Прикордонної служби (розвідки)

полковник запасу Ігор ГЛОВА

20 жовтня 2013 року

Київ

 
Наші партнери

Газета "Прикордонник"

Держприкордонслужба України

Громадянський корпус

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Хто на сайті?
На даний момент 10 гостей на сайті